Napísal

2011-07-30 19:35:40

Naposledy upravené 2015-08-17 16:15:52

 

Turistike sa niektorí naši členovia venujú od 60-tych rokov dvadsiateho storočia, iný však len pár mesiacov. Ako samostatný klub fungujeme od začiatku r. 2009.

01.04.2011 bolo na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky zaregistrované občianske združenie (OZ) s názvom Prievidzský klub VhT PLUS, ktorého názov vznikol z návrhov a hlasovaním našich členov.

VhT vychádza z tradície, ktorá siaha už od roku 1978. Vznikli sme oddelením od KST Horná Nitra (KST HN), v ktorom sme boli ako Oddiel Vysokohorskej turistiky (VhT) pri KST HN, pričom naši členovia sú aj zakladajúcimi členmi VhT v KST HN.

PLUS vychádza z inovácie a našich aktivít, nakoľko sa venujeme viacerým outdoorovým športom a nielen vysokohorskej turistike, ale hlavne pešej turistike, cykloturistike, cyklistike, bežkovaniu, splavovaniu, plávaniu aj otužovaniu s ľadovými medveďmi, horolezectvu, atď...

Prispievame aby mladší i skôr narodení boli aktívni, aby sme spoločne robili niečo pre svoje šťastie, zdravie a spokojnejší dlhý život na našej planéte Zem, ktorú sa snažíme chrániť nielen v horách, ale všade kde sa pohybujeme.

 

Predseda klubu:Ing. Vitalij ZAJEC
Podpredseda klubu:Ing. Augustín MACHATA
Pokladník/hospodár:                          Mgr. Pavel ŽIGA
Kód a dizajn - SuperPC